Empsan Tekstil | Empsan Tekstil

LC Waikiki Sertifikası

LC Waikiki, kısa ismiyle LCW, 47.700 çalışanı ve 47 ülkede 1.000 mağazası bulunan İstanbul merkezli mağazalar zinciri. İsmini Hawaii adasında bulunan Waikiki plajından ve Fransızca “arkadaşlar” anlamına gelen “Les Copains” kelimelerinin baş harflerinden almaktadır.

 

MAĞAZALAR

Taha Tekstil tarafından satın alındıktan sonra Avrupa’daki ilk mağazasını Romanya’da açtı. 2020 Mart itibarı ile Romanya dışında 47 ülkede toplam 2020 mağazası vardır. Türkiye’de ise 76 ilde 400’den fazla LC Waikiki mağazası bulunmaktadır.

Uzak doğudaki üretimlerimizin kontrolü, ekolojik ve diğer teknik gereklilikler açısından uygunluğunun sağlanması amacı ile Türkiye’de kurduğumuz laboratuvarımızın birer benzerini 2010 yılında Bangladeş ve Çin ülkelerinde kurduk. Bangladeş’in Dhaka şehrinde, Çin’in ise Şangay şehrinde kurulu laboratuvarlar haslık, fizik, elyaf ve ekoloji alanlarında Türkiye laboratuvarımızda olduğu şekliyle hizmet vermektedirler. Böylelikle bu ülkelerdeki ürünler, üretimleri öncesi ve üretimleri sonrası yerinde kontrol edilerek testleri yapılabilmektedir.