Empsan Tekstil | Empsan Tekstil

Recycled Claim Standard ( RCS )

Empsan teksil parça baskıcı olarak  Recycled Claim Standartını ( RCS ) da kendi onaylarımız arasına katmış bulunmaktayız.

Biz EMPSAN Ailesi olarak geri dönüşümü önemsiyoruz.

Aynı zamanda ZDHC sistemine üyeyiz.

İletişim için iletişim kısmından bize ulaşabilirsiniz.

 

Textile Exchange gururla Recycled Claim Standard 2.0 (RCS) ve Global Recycled Standard 4.0 (GRS) yayınladı.
Bu GlobalRecycled standartlarının yeni revize edilmiş versiyonları, RCS ve GRS’yi giyim endüstrisinde geri dönüştürülmüş malzemeler için önde gelen standartlar olarak sağlamlaştıran ve metal, plastik, elektronik, ambalaj ve ötesi dahil olmak üzere diğer sektörlerde sürekli büyümeyi sağlayan güncellemeleri içerir.

Geçtiğimiz yıl, Textile Exchange’in geri dönüştürülmüş standartlarını gözden geçirmek için bir grup paydaş toplandı.
Textile Exchange liderliğindeki Uluslararası Çalışma Grubu ( IWG ), geri dönüştürücüler, geri dönüştürülmüş ürün üreticileri, diğer geri dönüştürülmüş standart sahipleri, standartların marka ve perakende kullanıcılarını ve sertifikasyon kuruluşlarını içeriyordu. Çalışma grubu üyeleri arasında Unifi, Geentanjali Woolens, Hohenstein, H&M ve Global Organic Textile Standard gibi şirketler yer aldı.

RCS & GRS Standartlarının revizyonu için IWG’nin bir parçası olmak benim için onurdu. Tüm süreç son derece demokratikti; herkesin yorumları ve önerileri tartışılmış olarak kabul edildi ve ardından son halini aldı. Zamanımı IWG’ye adamaktan büyük keyif aldım. Nihai standartlar mükemmel, kesin ve Geri Dönüşümle ilgili çoğu süreç ve endişeye hitap ediyor. Yeni RCS 2.0 ve GRS 4.0’ın uygulanmasının çok daha fazla üreticiyi sertifikasyon başvurusu yapmaya teşvik edeceğinden eminiz.

Geri Dönüştürülmüş Talep Standardı (RCS) ve Küresel Geri Dönüştürülmüş Standart (GRS), geri dönüştürülmüş malzemelerin doğrulanmasını sağlar ve ardından malzemeyi nihai ürüne kadar takip eder. GRS, ek sosyal, çevresel ve kimyasal işleme gereksinimlerini içerir. 2016 yılında, GRS sertifikalı birimlerin sayısı% 60’ın üzerinde bir artışla 595’ten 961’e çıktı. RCS, 2015’teki 78 birimden 2016’da 220’ye neredeyse% 200’lük bir sıçrama gördü.

#Global Geri Dönüştürülmüş Standartlarda Önemli Değişiklikler

Her iki standartta da önemli bir değişiklik, Geri Kazanılmış Malzemeler Tedarikçi Sözleşmesinin yürürlüğe girmesidir. Bu belge, geri kazanılmış malzeme tedarikçilerine daha fazla görünürlük sağlar. Tüketici sonrası ve tüketici öncesi dahil olmak üzere geri dönüşüm iddialarının daha net ve tutarlı olması için yönergeler getirilmiştir.

Küresel Geri Dönüştürülmüş Standarttaki önemli bir değişiklik, ZDHC’nin Üretimi Sınırlandırılmış Madde Listesi v1.1’in (MRSL) benimsenmesidir MRSL, potansiyel olarak tehlikeli maddelerin kasıtlı kullanımını ele almak için endüstri tarafından geliştirilmiştir. MRSL, GRS’nin önceki Yasaklı Madde Listesinin yerini alacaktır. Tehlikeli Kimyasalların Sıfır Boşaltılması (ZDHC) Programı, küresel tekstil, deri ve ayakkabı değer zincirindeki tehlikeli kimyasallar sorununu çözmek için bütüncül bir yaklaşım benimsiyor.

Diğer değişiklikler ve eklemeler, kabul edilen geri dönüştürülmüş girdilerin yeni örneklerini, güncellenmiş atık su limitlerini ve açıklamaları içerir.